Mis on loovteraapia

 

“Seniks kuni oleme loominguprotsessiga haaratud, me ei näe ega mõista; me kindlasti ei pea mõistma, sest midagi ei ole otsese kogemuse jaoks nii hävitavat kui tunnetus”. K.G. Jung, E.Noimann

Loovteraapia on psühholoogia ja loomingu kombinatsioon, mille eesmärgiks on aidata häirivasse või probleemsesse situatsiooni sattunud inimest. Peamised tööriistad on erinevad värvid, savi, fotod, maaling, liiv ja muu. Antud teraapia sobib igale vanuserühmale. See aitab kliendil avastada loomingu kaudu oma sisemaailma, selgitada välja oma siseressurssid ja liikuda edasi otsuse tegemise suunas. Teraapia aitab ohutult üle saada valust, hirmust, välja elada riivatust ja viha. Raviomadus seisneb selles, et inimene saab loomingu kaudu visuaalselt näidata teda häirivaid elamusi ja emotsioone, mida ta ei suuda välja öelda sõnadega.

Loovteraapias ei ole vajalik joonistamisoskus või muu kogemus kunstiga. Peamine reegel on vabadus ja spontaansus eneseväljendamisel. Tähtis on loominguprotsess ise, mitte lõppresultaat.